chancier توافق سوریه آمریکا رسانه ها

chancier: توافق سوریه آمریکا رسانه ها شیمیایی رسانه های آمریکا بین الملل سوریه

گت بلاگز اخبار حوادث پرداخت دیه، مجازات مردی که زنی کارتن‌خواب را به قتل رساند

مردی که متهم است زنی کارتن‌خواب را مورد ضرب‌وجرح قرار داده و به قتل رسانده‌ هست، از سوی هیئت قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

پرداخت دیه، مجازات مردی که زنی کارتن خواب را به قتل رساند

عبارات مهم : تحقیقات

مردی که متهم است زنی کارتن خواب را مورد ضرب وجرح قرار داده و به قتل رسانده هست، از سوی هیئت قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش شرق، ٢٤ آبان سال ٩٣، مسئولان بیمارستان لقمان به پلیس خبر دادند زن جوانی که با آثار شکنجه و کبودی روی بدنش به بیمارستان آورده شده، جان خود را از دست داده هست. با این تماس، مأموران بلافاصله خود را به بیمارستان رساندند در تحقیقات اولیه متوجه شدند مقتول دختر جوانی به نام مهرناز است که با ضربات متعدد به سرش جان خود را از دست داده هست. در ادامه تحقیقات، مأموران از زن و مرد جوانی به نام عباس و فاطمه که مهرناز را به بیمارستان انتقال یافته کرده بودند تحقیق کردند.

عباس ٢٦ساله در بازجویی ها به کارآگاهان گفت: اسفند سال گذشته در میدان راه آهن با مهرناز آشنا شدم. او به شیشه اعتیاد داشت؛ هنگامی که متوجه شدم مقتول کارتن خواب است دلم برایش سوخت جهت همین او را به منزل مان بردم و به او پناه دادم.

پرداخت دیه، مجازات مردی که زنی کارتن‌خواب را به قتل رساند

این مرد در ادامه گفت: چون مادرم بیمار بود و نمی توانست راه برود از مهرناز خواستم پرستار مادرم شود او نیز چون خودش را به من مدیون می دانست این کار را قبول کرد. از آن روز به بعد، مقتول از مادرم نگهداری می کرد و شب ها کنار مادرم می خوابید تا اینکه روز اتفاق ساعت ٩ شب مهرناز با سر و صورت خونین وارد منزل شد من هم او را به بیمارستان رساندم.

در ادامه تحقیقات زن جوانی که همراه این مرد بود در بازجویی ها به مأموران گفت: ١١ ماه پیش به علت اینکه با همسرم اختلاف داشتم او و پسر پنج ساله ام را ترک کردم و با عباس آشنا شدم؛ او از من خواست در خیابان نمانم و مرا به منزل ارزش دعوت کرد.

مردی که متهم است زنی کارتن‌خواب را مورد ضرب‌وجرح قرار داده و به قتل رسانده‌ هست، از سوی هیئت قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

در آنجا با مادر و خواهر عباس و مقتول آشنا شدم. این زن در ادامه به مأموران گفت: عباس زیاد اوقات مهرناز را کتک می زد، گاهی اوقات با من نیز درگیر می شد حتی یک بار از من فیلم گرفت و گفت اگر از منزل اش بیرون بروم فیلم مرا پخش خواهد کرد. شب اتفاق عباس بار دیگر با مهرناز درگیر شد و با میله جاروبرقی ضربه ای به سرش زد. هنگامی که مهرناز از حال رفت او را داخل اتاق خواب کشید و باز هم چند سیلی محکم به صورتش زد، سپس از اتاق بیرون آمد و هنگامی که دیدیم مهرناز نفس نمی کشد با اورژانس تماس گرفت و او را به بیمارستان رساند.

در ادامه تحقیقات عباس که در بازجویی ها دچار تناقض گویی شده است بود بازداشت شد و در بازجویی های فنی اعتراف کرد و گفت: روز اتفاق فاطمه و مهرناز با یکدیگر درگیر شدند من هم جهت اینکه دعوایشان تمام شود با آنها درگیر شدم و با دسته تی چند ضربه به مهرناز زدم. البته فاطمه هم چند بار سر مقتول را به دیوار کوبید. فاطمه نیز در ادامه تحقیقات بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کرد.

به این ترتیب با توجه به اعتراف متهمان و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه متهمان صادر و پرونده جهت پیگیری در اختیار شعبه دهم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی قربان زاده قرار گرفت. در ابتدا نماینده دادستان، کیفرخواست را قرائت و قصاص متهمان را درخواست کرد. در ادامه عباس در جایگاه خاص قرار داده شد و گفت: من قاتل نیستم. روز اتفاق فاطمه با مهرناز درگیر شد و سر او را چند بار به دیوار کوبید من هم زمانی که متوجه شدم حال مهرناز خوب نیست او را به بیمارستان بردم.

پرداخت دیه، مجازات مردی که زنی کارتن‌خواب را به قتل رساند

این مرد در پاسخ به این سؤال که قبلا آیا به کشتن مهرناز اعتراف کرده است گفت: من تحت فشار بودم. همچنین فاطمه به من قول داد اگر قتل را قبول کنم با فروختن زمین های پدرش من را از زندان آزاد خواهد کرد. در ادامه فاطمه در برابر قضات ایستاد و گفت: عباس دروغ می گوید من قاتل نیستم. زمانی که بازداشت شدم عباس من را ترساندن کرد که اگر قتل را قبول نکنم خانواده ام را نابود خواهد کرد من هم ترسیدم جهت همین قتل را گردن گرفتم.

بعد از آخر جلسه دادگاه هیئت قضات وارد شور شدند و هیئت قضات، عباس را در قتل عمد مجرم نشناخت ولی به خاطر اتهام قتل شبه عمد او را به پرداخت دیه محکوم کردند. همچنین متهم ردیف دوم از اتهاماتش تبرئه شد.

مردی که متهم است زنی کارتن‌خواب را مورد ضرب‌وجرح قرار داده و به قتل رسانده‌ هست، از سوی هیئت قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

واژه های کلیدی: تحقیقات | پرداخت دیه | بیمارستان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog